Ūdens uztur organismā līdzsvaru jeb homeostāzi. Nodrošina ūdenī šķīstošo vielu uzsūkšanos, barības vielu transportu uz mērķa šūnām un vielmaiņas atkritumproduktu izvadi no organisma.

Ieteicamās devas (litri/diennaktī)
- Bērni – 1,3-1,7
- Vīrieši – 3,7
- Sievietes – 2,7
- Grūtnieces – 3,0
- Zīdītājas – 3,8

Avoti
Visi dzērieni, ieskaitot tīru ūdeni. Pārtikas produktos esošais ūdens daudzums – īpaši daudz ūdens ir, piemēram, arbūzos, melonēs un citos augļos, zupās un tamlīdzīgi.

Pārmērīgas lietošanas negatīvās sekas
Nav noteiktas maksimālās devas. Veselas, normāli strādājošas nieres teorētiski var izfiltrēt līdz pat 0,7 litriem ūdens stundā, tas ir – gandrīz 17 litrus ūdens diennaktī. Taču pārmērīga ūdens un šķidruma uzņemšana ir papildus slodze visam organismam.
Ūdens intoksikācijas izpausmes ir hiponātriēmija (samazināts nātrija daudzums asinīs) un rabdomiolīze (skeleta muskulatūras bojājums- sabrukšana), kas var izraisīt akūtu nieru mazspēju.

Piezīmes
Dotās optimālās dienas devas attiecas uz mērenā klimata iedzīvotājiem. Ja ir vērā ņemams gaisa mitrums, temperatūra, fiziskā vai emocionālā slodze un citi blakus faktori, ūdens patēriņš var būt lielāks. Jāņem vērā, ka vidēji ar pārtiku tiek uzņemti tikai 20 procenti no kopējā diennakts šķidruma daudzuma.

Atstājiet savu komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā: komentāri mums ir jāapstiprina pirms to publicēšanas.