Iepazīstiet ievērojamās L-karnitīna - aminoskābes, ko dēvē arī par Bt vitamīnu un kas pazīstams ar savu nozīmīgo lomu tauku vielmaiņā un enerģijas ražošanā - priekšrocības. Ļoti svarīgi ir atpazīt "L" burtu L-karnitīnā - tikai L-formas ir bioloģiski aktīvas. Ja uztura bagātinātājā nav šī burta vai ir "D", tas, visticamāk, ir bioloģiski neaktīvs.

Dabiski iegūts no dzīvnieku olbaltumvielām, L-karnitīns uzkrājas skeleta un sirds muskuļos, kur tas uzsāk savu daudzveidīgo darbību. Tas darbojas kā aktīvo taukskābju receptors un uzglabāšanas viela šūnu metabolismā, tādējādi tam ir galvenā loma tauku sadalīšanā un enerģijas veidošanā.

No pārtikas iegūtais tauku pārpalikums var strauji uzkrāties organisma "tauku depo" (zemādas slānis, aknas u. c.). Tomēr dažas vielas, piemēram, lipāzes fermenti un kofeīns, var sadalīt šos taukus, pirms tie sasniedz "depo". Šajā procesā veidojas liels daudzums taukskābju un glicerīna, kas var cīnīties par iekļūšanu šūnās enerģijas ražošanai. Šeit talkā nāk L-karnitīns, kas atvieglo tauku iekļūšanu šūnā caur šūnas apvalku.

Klīniskie pētījumi liecina, ka L-karnitīns var ievērojami atbalstīt svara samazināšanas programmas, samazinot svaru, ķermeņa masas indeksu un ķermeņa tauku daudzumu. Turklāt kombinācijā ar citiem uztura bagātinātājiem, piemēram, hroma pikolinātu (hromu), L-karnitīns palīdz samazināt svaru, paātrinot taukskābju sadalīšanos, palielinot vielmaiņas ātrumu miera stāvoklī, veicinot olbaltumvielu sintēzi muskuļos un, iespējams, samazinot apetīti.

L-karnitīns sniedz arī profilaktiskas priekšrocības, piemēram, samazina aterosklerozes risku un uzlabo organisma izturību, ļaujot tam izturēt ilgstošu fizisko slodzi. Tā lietošana var ievērojami uzlabot sirds enerģiju, ņemot vērā, ka taukskābes veido 70-75 % no sirds muskuļa barības vielām.

L-karnitīns var arī pasargāt sirdi no išēmijas (asins plūsmas samazināšanās, kas izraisa stenokardiju) un samazināt sirdslēkmju ilgumu vai smagumu. Tas ir labvēlīgs stenokardijas slimniekiem, palīdzot viņiem izturēt fizisku slodzi.

Turklāt L-karnitīns nodrošina papildu enerģiju no tauku sadalīšanās, ļaujot muskuļiem izturēt lielākas slodzes. Tas pagarina fiziskās slodzes laiku, aizkavējot spēka izsīkuma iestāšanos. L-karnitīns arī samazina pienskābes uzkrāšanos, ja to lieto pirms fiziskas slodzes, tādējādi samazinot noguruma iestāšanos. To efektīvi lieto, lai mazinātu muskuļu sāpes pēc fiziskas slodzes.

Iepriekšējie pētījumi arī liecina, ka L-karnitīns var palīdzēt AIDS pacientiem, kuriem izrakstīts zidovudīns (AZT).

Jāsecina, ka L-karnitīns, mazmolekulārs uztura bagātinātājs ar tauku dedzināšanas efektu, tiek plaši izmantots svara regulēšanai, bieži vien kombinācijā ar hromu un kofeīnu. Tā kā tam nav blakusparādību, to ieteicams lietot ilgstoši atkarībā no fiziskās slodzes, parasti 2-4 nedēļu kursos. Vienreizēja 500-1000 mg deva jālieto 30-40 minūtes pirms jebkuras fiziskas aktivitātes vai 15-20 minūtes pirms ēšanas.

Iepazīstieties ar mūsu L-karnitīna produktiem šeit.

komentāri

I18n Error: Missing interpolation value "autors" for "{{ autors }} teica:"

Paldies par īsu,skaidru un saprotamu informāciju par šo preparātu.Tagad varu droši to lietot.

Atstājiet savu komentāru

Lūdzu, ņemiet vērā: komentāri mums ir jāapstiprina pirms to publicēšanas.